info@koralkaren.com
+421 904 514 590

A čo je na tom také ťažké, veď tu by som mohol predávať aj ja

Raz prišiel do našej predajne otec s dcérou, ktorá zháňala brigádu na prázdniny. Slečna bola asi troška nesmelá, lebo hoci mala už osemnásť, hovoril za ňu prevažne jej otec. Ako každý rodič, aj on svoju dcéru pochválil, že je šikovná a že by sa do našej predajne skvelo hodila ako brigádnička na prázdniny.
Moje obligátne otázky pri prijímaní novej pracovnej posily sú dve: či už niečo robila s korálikmi a či ju baví komunikácia s ľuďmi. Na moju prvú otázku slečna odpovedala, že kedysi navliekala náramky. Pýtala som sa, akou technikou. Mykla plecami. Na moju nasledujúcu otázku, že či ju baví komunikácia, odpovedala, že to zvládne. Nasadila som mierny výraz a odpovedala som jej, že hľadáme niekoho, kto už má trocha skúsenosti s korálkovaním a že kladieme hodne veľký dôraz na prácu s ľuďmi, komunikáciu so zákazníkmi.  To sa akosi nepozdávalo jej otcovi, ktorý sa vložil do nášho rozhovoru s pripomienkou: „No a čo je na tom také ťažké, šak navlékat  gorálky zvládnem aj ja“.

Nuž, na prvý pohľad to môže vyzerať jednoducho. nahrdelnikPredajňa, kde sú prevažne „veci pre ženy“. A občas asi aj deti sa s korálikmi hrajú. Čo sa však za tým skrýva skutočne?

V prvom rade kladiem veľký dôraz na komunikáciu so zákazníkmi. Od chvíle, keď zákazníčka vkročí do predajne chcem, aby mala pocit, že je o ňu postarané (pozdrav na úvod ozaj nestačí). K tomu patrí tiež fundované poradenstvo.

→ Má zákazníčka záujem o koráliky, komponenty či navliekací materiál? Čo z toho plánuje spraviť, aké techniky použije, ako by mal výrobok vyzerať? Často sa stane, že zákazníčka má akú-takú predstavu o technike, či chce postupovať podľa návodu, ktorý si našla, ale skúsenosti s danou výrobou nemá. Treba jej vedieť nenásilne poradiť, spýtať sa, či skúšala to či ono, poradiť jej nejaké triky či finty, aby sa jej dielo podarilo čo najlepšie.
Vo väčšine prípadov má veľa ľudí tendenciu odpovedať na otázku: „Čo ponúkneme“ v štýle: „Ďakujem, pozriem sa“. A tým konverzácia končí. Takto by to nemalo byť.

Druhý prípad prečo k nám zákazníčky chodievajú je, že si chcú kúpiť „nejakú bižutériu“. Väčšinou už majú nejakú predstavu, čo by chceli. Bižutéria, ktorú ponúkame, nie je klasická bižutéria z lacného materiálu. Používame prevažne sklenené, lisované či vybrusované koráliky značky PRECIOSA. Ak hľadá zákazníčka náhrdelník do 5 Eur, väčšinou jej odporučíme predajne s bežnou bižutériou. Naším zámerom nie je “len predať”, ale predať zákazníčke hodnotný šperk, ktorý jej sadne ako uliaty, bude ho rada nosiť a ktorý vydrží dlhé roky.

Predstavu o šperku zákazníčky si radi vypočujeme, často prichádzajú zákazníčky so zaujímavými nápadmi, neraz máme aj dosť náročné klientky, takže vyrobiť napríklad 3-4 návrhy, z ktorých si vyberú jeden, je samozrejmosťou. Sladkou čerešničkou je potom spätná väzba od zákazníčky, že šperky mali úspech a že sa v nich cítila veľmi dobre.

Často príde zákazníčka a “chce niečo modré, lebo má modré šaty“. naramokObčas zákazníčky však od ich pôvodného zámeru nenápadne odradíme. Ono totiž treba zladiť šperky aj s ostatnými doplnkami ako sú topánky, taška či už nejaký iný šperk (vrátane komponentov, ktoré sú v nich použité). A občas musíme poukázať napríkad aj na skutočnosť, že modré šperky na modrých šatách sa môžu skôr stratiť ako vyniknúť. Zákazníčka tak dostane šperk, ktorý jej nielen ladí k šatám na danú príležitosť, ale sedí jej ako uliaty (presne na jej miery, dĺžka sedí k výstrihu a podčiarkne jej osobnosť, či už len ako decentný doplnok alebo niečo extravagantnejšie).

Tretia kategória zákazníčok k nám chodí kvôli oprave. Prinesú napríklad nejaký šperk ktorý majú už dlhšie a pokazilo sa im zapínanie, či sa roztrhla gumička alebo návlek a stratilo sa aj zopár korálikov… Tu sú potrebné skúsenosti s výrobou bižutérie, aby sme vedeli odhadnúť, či sa šperk dá opraviť, koľko asi budeme potrebovať na jeho opravu a do akej výšky sa asi oprava vyšplhá. (Aby zákazníčka vedela, že u náramku, ktorý kúpila na dovolenke za 2 Eurá, môže oprava vyjsť napríklad na tú istú čiastku alebo dokonca vyššie. )

Nuž, „navlékat gorálky“ ozaj nevie každý  🙂 .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *